Która kawa jest najmniej kwaśna? Rozwiewamy wątpliwości naszych klientów.
   2024-03-19 10:00:00     Home

Najlepsze Wybory dla Początkujących: Poznaj Tajniki Najmniej Kwaśnych Kaw

Wielu z naszych klientów staje przed pytaniem: która kawa jest najmniej kwaśna? To zrozumiałe, że na początku podróży przez świat kawy, chcemy znaleźć coś delikatnego dla naszych kubków smakowych. Dlatego dziś postanowiliśmy podzielić się naszym doświadczeniem w tej kwestii.

Najważniejsza sprawa - nie mamy kwaśnej kawy, ale każda kawa ma swoją kwasowość!

W naszej palarni nie znajdziesz kwaśnej kawy, gdyż kawy są bardzo dobrej jakości, świeże i sprawdzone, o co więc chodzi z tą "kwaśną" kawą? Kwaśna kawa może wyjść z najlepszej kawy, gdy jej nie dostosujemy do procesu zaparzania. Gdy się parzy zbyt długo albo jest zbyt drobno zmielona. Gdy chcemy jasno paloną kawę zaparzyć w ekspresie kolbowym itp.
Poza tymi przypadkami, w kawie doszukujemy się kwasowości w kawie jasno palonej oraz w kawie o nutach cytrynowo-kwiatowych ( jak Papua Nowa Gwinea czy Kenia - choć nie raz i nie dwa, nasi klienci, którzy twierdzą, że nie lubią kwaśnych kaw są wielkimi fanami kawy z Papua Nowa Gwinea :)) Jest to bowiem kwestia bardzo indywidualna.

Czym jest kwasowość kawy?

Kwasowość kawy to nie tylko smak, ale także cecha, która definiuje jej kompleksowość i charakter. Jasno palone ziarna są często wybierane przez miłośników parzenia alternatywnego kawy, ponieważ ich owocowa kwasowość i delikatność idealnie współgra z subtelnością tego procesu. To właśnie miłośnicy kaw owocowo kwiatowych będą szukać kwasowości w kawie jasno palonej czy specialty. Gdyż, nie tylko palenie decyduje o kwasowości kawy - wiele zależy od regionu uprawy, odmiany rośliny oraz sposobu parzenia.

Arabika vs. Robusta: Walka o Kwasowość

Warto zauważyć, że robusta jest zazwyczaj bardziej "kwaśna" niż arabika w normalnym paleniu. Ale nie należy tego uogólniać - wiele zależy od procesu palenia i innych czynników. Mimo to, dla początkujących miłośników kawy, warto zacząć od odmiany arabiki.

Nasze Propozycje: Indie Malabar i Jamajka Blue Mountain

Po wielu testach smakowych i eksperymentach z kawą, doszliśmy do wniosku, że Indie Malabar oraz Jamajka Blue Mountain są naszymi propozycjami dla tych, którzy szukają najmniej kwaśnych doznań.

Indie Malabar

Dlaczego to nasz wybór? Indie Malabar to kawa o niepowtarzalnym smaku i niskiej kwasowości. Dlaczego? To wszystko za sprawą specyficznego procesu przechowywania ziaren podczas monsunowych deszczy, co nadaje im unikalny charakter i delikatność, które doceniają nawet najbardziej wymagający smakosze.

Jamajka Blue Mountain

A dlaczego również polecamy Jamajkę Blue Mountain? Ta kawa jest kwintesencją luksusu i doskonałości. Jej niski poziom kwasowości jest wynikiem doskonałych warunków uprawy w górach Jamajki, gdzie ziarna dojrzewają w subtropikalnym klimacie, nadając im wyjątkowy smak i aromat.

Podsumowując, warto zaznaczyć, że nie ma czegoś takiego jak "kwaśna kawa". Kwasowość kawy może być większa lub mniejsza, zależnie od różnych czynników, jak to ładnie opisaliśmy powyżej. Kawa, która jest dla nas kwaśna, może być efektem złego przygotowania. Dlatego zalecamy dbałość o odpowiednie parametry parzenia.

Jeśli chcesz spróbować tych wyjątkowych kaw, zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu online:

W Tommy Cafe nie tylko sprzedajemy kawę - dzielimy się naszą pasją i wiedzą, aby każdy kubek był wyjątkowy. Spróbuj naszych propozycji i przekonaj się, jak kawa może być niesamowicie delikatna i aromatyczna.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodawać komentarze